Vraag van de maand oktober

 

Advies vragen
Mag ik aan mijn medespeler vragen of er rechts naast de green een bunker ligt?

Wat is het juiste antwoord.

Voor het juiste antwoord scroll naar beneden.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Je mag in golf geen advies geven of vragen.
Maar wat is advies precies? Wat mag je wel en niet vragen?
Tijdens een wedstrijd of het spelen van een qualifying kaart mag je geen advies vragen of geven (gevraagd of ongevraagd).
Als je dit toch doet, krijg je twee strafslagen bij de score van die hole.
Advies betekent in de regels een raad of suggestie die een speler zou kunnen beĆÆnvloeden, bijvoorbeeld bij de keuze van een club of bij het doen van een slag.
Je mag dus niet vragen aan je medespeler welke club hij sloeg voordat je zelf gaat slaan.
Of als je een slechte bal hebt geslagen, mag je ook niet vragen wat je fout deed tijdens je swing.
Je mag wel altijd vragen stellen over de regels of over afstanden naar de hole.
En ook of er rechts naast de green een bunker ligt.
Regels en afstanden en dergelijke zijn namelijk voor iedereen waarneembaar.
Elk soort advies mag je altijd vragen tijdens de ronde aan je partner in bijvoorbeeld een foursome of aan je caddie. En ook voor of na je eigen ronde aan iemand die al binnen is of tijdens een onderbreking van de wedstrijd.
Zie regel 10.2

Vriendelijke groet de regelcommissie