De eerste 4 HeerenMatchplay avonden zitten er op, 2 keer de even groep, 2 keer de oneven groep. Uiteraard met fantastisch weer, als Heeren zijn we ook niet anders gewend. Wat valt op dit jaar?
De baan, jazeker de baan. Die ligt er weer prachtig bij. Verschillende tee-boxen geëgaliseerd, groter gemaakt, voorzien van nieuwe graszoden en dan maar sproeien, sproeien en sproeien. Dat is het nadeel van het mooie weer maar wij klagen niet. Er is hard gewerkt de afgelopen maanden.
De spelers. Wat minder dan vorig jaar maar dat is logisch gezien het teruglopende aantal leden van De Zandvoortse. Met 52 deelnemers kunnen we nog altijd van een grote en serieuze competitie spreken. De sfeer is goed, de nazit op het terras zeer gezellig. Voor alle Heeren altijd een bijzonder geslaagde avond, mits men niet met dikke cijfers verliest.
Het niveau. Sommige spelers spelen de winter maanden door, doen ook mee aan verschillende competities en dat is te zien. Vanaf de eerste wedstrijden staan ze er. Spelers die zich de wintermaanden terugtrekken naar warmere oorden zonder golfspullen, hebben nu toch wel een achterstand. En heeft men eenmaal een achterstand moet er hard getraind worden om weer te strijden voor de koppositie in het klassement.
De birdies. Die vallen er weer genoeg. Uiteraard op de bekende holes waar iedereen wel een birdy slaat maar op hole 8 zoals gisteren zien we niet zo vaak.
De neary en tweary. We houden flessen wijn over, dat zegt eigenlijk genoeg. De gemiddelde leeftijd wordt hoger daarmee de afstand die men slaat korter?

De Heeren op de foto hadden ongetwijfeld een prachtige slag in gedachte om in een (1) slag op de green van 6 te liggen maar dit is het resultaat. Alleen de man in rood (wie anders) bereikte wel nipt de green in een enkele slag.
NexxChange. Het nieuwe systeem om je aan te melden. Na wat aanloop-problemen gebruikt vrijwel iedereen dit, Top. Het leven van de wedco’s wordt hierdoor wat makkelijker gemaakt hoewel we er met de HeerenMatchplay gedeeltelijk gebruik van kunnen maken. Het verwerken van de uitslagen en ranglijsten past niet in NexxChannge en doen we nog op de oude manier.
De komende 5 maanden spelen we door naar de grande finale op 1 oktober, met vanaf 4 juni de dubbelavonden (5x).